Cirque du Soleil

Täielik maailma tipp tsirkuse maailmas andmas enda tippetendust.

Maailma parim tsirkuseetendus Cirque du Soleil on käinud ka Tallinnas.

See leidis aset28. detsembrist 1. jaanuarini. Curcque du Soleil tegutses Tallinnas, Saku Suurhallis maailma karnevali meistriteose tippkoht CIRQUE DU SOLEIL, mille perekonnanäitustel osati osavalt olulisel määral mõõna ja basaari meisterdamist.

Cirque du Soleil andis Tallinnas 7 näitust, mida vaatas umbes 28 000 vaatlejat. Cirque du Soleil on kokku 22 huvitavat näitust. Mõned neist on kestvad saated planeedi olulistes linnades, näiteks Las Vegases, New Yorgis, Tokyos ja Aomenis, teised külastavad maailma järjekindlalt.

Cirque du Soleil tõi Tallinnasse oma tuntuima show “Saltimbanco”. 2011. aastal ilmus Saltimbancole rohkem kui miljon piletit. Ümarnumber saabus üsna kaua enne aasta lõppu Tallinnas.

Saltimbanco on CIRQUE DU SOLEILi kõige kuulsam show, mis on tulvil rõõmsaid ja kauneid lugusid suurest linnast. Alates 1992. aastast on seda näinud kaugelt ja enam kui 12 miljonit innukat fänni. Järjepidevalt räägitakse selle tuntud näitusega umbes 40 ainulaadset linnapiirkonda ja näitusi antakse pidevalt täiskoridorides. See on kandnud häireid ja energiat Aasiast Ameerikasse ja Austraaliast Euroopasse.

Vanas stiilis basaari teostusena on selle parimas struktuuris “Saltimbanco” suurejooneline ja värvikas näitus pimestavast loovusest ja jõulisusest. Siin, tähelepanu keskpunktis, näete sportlikke trikke, mida trummipulgad täidavad eraldi ja tervetel kogunemistel.

“Saltimbanco” on kahtlemata oma erakordse liigendamisega ekstreemne väljapanek: erinevate tegelaste kõikuv lavamäng viib vaatajad vaatlusalusesse, unenäolisse maailma, väljamõeldud linna, kus mitmekesine mitmekesisus annab ruumi usalduseks. “Saltimbanco” on geniaalne ja uskumatult kaasahaarav saade, mida kogu pere hindab.

Loodame, et juba lähiajal võime Cirque du Soleili näha taas ka Eestimaa pinnal.

Kes soovib Cirque du Soleil tegemistel silma peal hoida, siis nende kodulehelt on võimalik leida kõiksugust infot: https://www.cirquedusoleil.com/

Üks mõte “Cirque du Soleil” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga